• XXX Światowy Dzień Chorego

• 10 lutego 2022 r. w sali Dziennego Domu „Senior+” odbyło się spotkanie  z okazji Dnia Chorego. Hasło tegorocznych obchodów to „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. Na tę uroczystość, oprócz uczestników dziennego domu seniora przybyli także zaproszeni goście – pan Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel, sekretarz Gminy Kamień pan Jerzy Bednarz, p.o. Kierownik GOPS pani Anna Dudzik, księża proboszczowie ks. Marian Gwizdak, ks. Wacław Stokłosa, ks. Piotr Kuźniar oraz ks. Edward Niemiec.

O godzinie 11:00 rozpoczęło się powitanie uczestników spotkania przez panią kierownik Dziennego Domu "Sernior+" w Kamieniu Barbarę Piróg, a po nim miało miejsce przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły, które swoją treścią przybliżyło postać apostołki miłosierdzia Bożego - świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Rolę główną odegrała Dominika  Żak, Pana Jezusa Jakub Dudzik, matki generalnej Paulina Kozak, malarza Adrian Tkacz, a w rolę narratora wcielił się Maciej Grabiec. Aktorom – uczniom klasy ósmej - towarzyszyły koleżanki z klasy: Kinga Błądek i Wiktoria Błądek, a także absolwentki naszej szkoły: Oliwia Naja i Kamila Urbanik. Dziewczyny te zajęły się oprawą muzyczną przedstawienia.  Występ spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Na twarzach widzów malowało się wzruszenie, a sama inscenizacja nagrodzona została gromkimi brawami. Zwieńczeniem przedstawienia był upominkowy kosz z prezentami oraz życzenia pani dyrektor Małgorzaty Januszewskiej złożone dla osób chorych i obciążonych wiekiem. Po występie miało miejsce przemówienie ks. Mariana Gwizdaka i pana Wójta Ryszarda Bugla, a po nich obiad i wspólne biesiadowanie przy stole.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce, wypowiedzieli dobre słowo, udzielili wsparcia, a także dali radość i satysfakcję z organizacji takiego przedsięwzięcia!

(edit) Taką samą inscenizację nasi uczniowie przedstawili w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Świata w Kamieniu podczas mszy św. w dniu 11 lutego o 17:00. Bardzo dziękujemy za moblilizację rodzicom i uczniom!

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) zapoczątkowany został w 2004 roku. Początkowo wzięły w nim udział państwa europejskie, a obecnie jego zasięg został rozszerzony na cały świat. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W naszej szkole obchody DBI miały szeroki panel odbiorców. Z uczniami klasy pierwszej rozmawiano na lekcji o szkodliwości długiego czasu korzystania z komputera i o braku czujności w sieci. Uczniowie ci obejrzeli ponadto kilka fragmentów edukacyjnej bajki "Owce w sieci". Uczniowie klasy drugiej także obejrzeli  fragmenty serii "Owce w sieci", a następnie dyskutowali na temat bezpieczeństwa w sieci. Z tej okazji wykonali także plakat. W klasach starszych przeprowadzone zostały także pogadanki o zagrożeniach płynących z sieci oraz o przeciwdziałaniu tym sytuacjom. Omówiony został także projekt SELMA, poruszający problem mowy nienawiści i hejtu on - line poprzez rozwijanie i zwiększanie świadomości, tolerancji i szacunku. Dla uczniów klasy siódmej przewidziany został także dodatkowo spektakl „ Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ”.

Obchody wzbogacone zostały poprzez wykonanie plakatów promujących Dzień Bezpiecznego Internetu. Plakaty można obejrzeć w albumie fotograficznym.

Otrzymaliśmy także specjalne zaświadczenie dostępne pod linkiem:

• Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Łowisku

• 21 stycznia 2022 r. chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Noworocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej  dla uczniów kl. IV i młodszych. Rozgrywki odbyły się w ZS im. Jana Pawła II w Łowisku. Nasza drużyna w składzie: Przemysław Bartecki, Mikołaj Grabiec, Krystian Piędel, AdrianTyczyński, Sebastian Partyka i Rafał Błądek zdobyła III miejsce. Gratulujemy wyniku!