• "Kolor żółty dziś króluje i życzliwość potęguje"

• 21 listopada każdy uczeń i nauczyciel został przez harcerzy szczególnie powitany. Były: "piątki", "żółwiki", uściski dłoni i "przytulaski". Po raz kolejny w naszej szkole kolor źółty wśród nauczycieli i uczniów gościł. Kolor ten przypomina nam o tym, że każdego dnia należy być życzliwym, a w dniu 21 listopada- Dniu Życzliwości i Pozdrowień szczególnie. Miłe słowo, gest, rozmowa bardzo często wystarczą. Bądżmy życzliwi każdego dnia i na swojej drodze spotykajmy samych życzliwych ludzi.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Tradycją naszej szkoły jest udział w akcji "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". 17 listopada wszyscy uczniowie klas 3-8 "zmagali się" z zadaniami matematycznymi wykazując się znajomością tabliczki mnożenia.

• Z całego serca dziękuję

• 11 listopada to dla mnie nie tylko Święto Odzyskania Niepodległości, ale i prywatnie ważny dzień. Bardzo serdecznie dziekuję za każde dobre słowo, życzenia i ogromnie miłą niespodzianka podczas gminnej akademii, kwiaty, sto lat, łzy wzruszenia..... Bardzo, bardzo Wszystkim i Każdemu z osbna z serca całego dziękuję. Chwile te pozostaną na długo w mojej pamięci

-wdzięczna i bardzo wzruszona Małgorzata Januszewska

• "Makulaturę zbieramy, misjom pomagamy"

• Tradycją naszej szkoły jest niesienie potrzeby potrzebującym. Od kilku lat zbieramy makulaturę, a dochód przeznaczany jest na budowę studni głębinowej w krajach afrykańskich. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc ludziom w dostępnie do wody pitnej.

• Akcja "Kotylion"

• Od kilku już lat nasi harcerze dbają o to, aby uczestnicy Środowiskowych Obchodów Dnia Niepodleglości  mieli kotyliony lub kokardy. 11.11.2023 roku nie było inaczej. Nasi "młodzi patrioci"  przygotowali kokardy i przypinali je mieszkańcom gminy.

• IV Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

• 10 listopada uczennica naszaj szkoły-Julia Gwóźdź wzięła udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Raniżowie. Pięknie wykonała utwór "Dwie róże". Gratulujemy Julce występu i życzymy kolejnych.

• Mamy 1. miejsce

• 10 listopada 2023 roku w Ranizowie miało miejsce podsumowanie Otwartego Konkursu Plastycznego „11 LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”. Cieszymy się bardzo, ze nasz przedszkolak-Tymoteusz Ziara zajął 1, miejsce . Tymek, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

• Zapamiętamy już na zawsze...

• 10 listopada uczniowie klasy VI, członkowie chóru i przedstawicielka oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III przygotowali dla nas piękną lekcję historii. Z piosenką na ustach, pięknymi tekstami, "wspomnieniami dziadka",  przypomnięli nam wydarzenia z czasów kiedy Polski nie było na mapie Europy oraz wskazali na działania podejmowane przez rodaków, aby tę niepodległość odzyskać.

• "SZKOŁA DO HYMNU"

• 10 listopada 2023 roku po raz kolejny społeczność naszej szkoły wyśpiewała dokładnie o godz. 11:11 nasz piekny Hymn Narodowy. Wielkie zaangażowanie młodego pokolenia w śpiew napawa nas nauczycieli wielką dumą.

• Nasi harcerze w Radio Via

• W piątkowy poranek, 3 listopada 2023 roku, druhna Kornelia i druh Rafał gościli w rozgłośni Katolickiego Radia Via. Opowiadali tam o przygotowaniach harcerzy do obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodleglości, przez Polskę, o działaniach naszej  14 DH im. K.K. Baczyńskiego oraz roli  patriotyzmu w życiu młodych ludzi.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

•  W  drugim tygodniu listopada do naszej szkoły przybyły bajkowe postacie. W tym roku wyjątkowe, nie tylko znane z popularnych bajek i baśni, ale również te stworzone, wymyślone przez samych uczniów.  Dodatkowo uczniowie klas I-III stworzyli piękne plakaty z klasową, wymyśloną przez siebie postacią bajkową. Było sympatycznie, kolorowo i radośnie.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• 6 listopada w naszej szkole unosiły się zapachy zdrowych, kolorowych kanapek, koktajli i sałatek. To wszystko za sprawą udziału naszej szkoły w kolejnej edycji "Dnia zdrowego śniadania". Uczniowie w tym dniu przygotowali zdrowe śniadanie. Rozmawiali również o roli śniadania w życiu człowieka oraz o kulturze spożywania pokarmów.

• Korowód Wszystkich Świętych

• 31 października w holu naszej szkoły gośćiliśmy niezykłych gości- Świętych, którzy przybyli do naszej pkacówki za sprawą naszych uczniów i... nauczycieli, ktorzy wcielili się w Świętych. Pierwszym punktem spotkania byl korowód Świetych i krótka ich .przentacja. Następnie jak na Świętych przystało -"wszyscy Święci balują w niebie" odbył się bal. Oczywiście królowały na nim tańce integracyjne.

• Nabożeństwa różańcowe

• Tradycja naszej szkoły jest prowadzenie nabożeństw różańcowych przez Koło "Dzieci św. Jadwigi Królowej", harcerzy oraz nauczycieli. Nie inaczej bylo również w październiku br.