• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria przyszłości to program edukacyjno - technologiczny, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Zakupiony w ramach tego programu sprzęt jest wykorzystywany na zajęciach. Uczniowie klas młodszych z zainteresowaniem składają klocki Korbo. Na zajęciach koła robotyki uczniowie klasy 6 obsługują drukarkę 3D. Pracują z programem Tinkercad tworząc przestrzenne modele. Nasze ostatnie prace to breloczki do kluczy do poszczególnych klas oraz śnieżynki. Uczennice z klasy 6 coraz sprawniej obsługują maszynę do szycia typu Husqvarna.

• Wycieczka klas IV - VIII do Krosna i Korczyny

• W poniedziałek 16 października 46 uczniów z klas IV – VIII razem z opiekunami wzięło udział w szkolnej wycieczce. Pierwszym miejscem zwiedzania było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie miło spędzili czas oglądając proces powstawania szkła, wybijając własnoręcznie pamiątkowe medale i oglądając wystawy wykonanych w hucie przedmiotów. Jednym z atrakcyjniejszych punktów podczas zwiedzania huty, były warsztaty malowania na szkle. Dzieci bardzo poważnie potraktowały postawione przed nimi zadanie . Dzięki temu powstały piękne prace, które oprawione w antyramę będą miłą pamiątką. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się na obiad, a następnie do Fabryki i Pijalni Czekolady w Korczynie. Na wstępie uczniowie skosztowali kilka rodzajów czekolady, zwiedzili miejsce, gdzie powstaje oraz obejrzeli proces jej wytwarzania. Na zakończenie odbył się krótki quiz z słodkimi nagrodami, podsumowujący ich pobyt w fabryce. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły w godzinach wieczornych.

• Ognisko integracyjne klasy VI

• 26 września odbyło się integracyjne ognisko dla klasy VI zorganizowane przez wychowawcę. Uczniowie piekli kiełbaski, chleb oraz inne przysmaki. Wzięli także udział w grze wzorowanej na telewizyjnym programie pod tytułem „99 – gra o wszystko”. Na uczestników czekało 12 różnych zadań, podczas których musieli wykazać się sprytem ale i szczęściem. Zwycięzcą okazał się Nikodem Błądek, który w ostatniej konkurencji pokonał koleżankę Justynę Przybyło. Uczniowie spędzili również czas na placu zabaw i grze w piłkę nożną. Pogoda oraz humory dopisały więc wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas na świeżym powietrzu.