• Drukarka 3D już pracuje!

• Dzięki ministralnemu programowi Laboratoria Przyszłości do naszej szkoły została zakupiona drukarka 3D, pozwalająca tworzyć obiekty nie na papierze, jak standardowa drukarka, ale w przestrzeni - obiekty trójwymiarowe. Uczniowie klasy VII - Sebastian, Mateusz i Kacper uczęszczają na kółko pozwalające zgłębić tajniki druku 3D. W albumie pierwszy wydrukowany detal - prostopadłościenna kostka.

• Poznaj Warszawę, poznaj Polskę!

• W dniach 10 - 11 maja 2022r. 54 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wycieczka została  zorganizowana w ramach przedsięwzięcia MEiN  „Poznaj Polskę”.
            Zwiedzanie Warszawy z  przewodnikiem rozpoczęliśmy od spaceru po  Starym i Nowym Mieście. Uczestnicy wycieczki podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, ul. Świętojańską, Archikatedrę św. Jana, warszawskie pomniki – Małego PowstańcaWarszawskiej Syrenki, a także Rynek Starego Miasta, malownicze uliczki i mury miejskie. Uczniowie wysłuchali legend o Warsie i Sawie, warszawskim Bazyliszku oraz Syrence. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.  To tutaj podziwialiśmy Salę Bilardową, Salę Balową i Salę Stołową, gdzie oglądaliśmy wystawę m.in skał, minerałów i skamieniałości, cenne okazy roślin i zwierząt oraz dawne narzędzia medyczne. Następnie Traktem Królewskim (m.in. Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, pomniki Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika, historyczny hotel Bristol) udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie zobaczyli zmianę warty. Dalej przeszliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Windą wjechaliśmy  na XXX piętro i z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Uczniowie zwiedzili także Centrum Nauki „Kopernik”. To tutaj obejrzeli wiele ciekawych wystaw z interaktywnymi eksponatami. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Bibliotece Uniwersyteckiej i podziwianie ogrodów na jej dachu. Z Biblioteki Uniwersyteckiej udaliśmy się na Stadion Narodowy. Podczas przejścia trasą - „Piłkarskie emocje”,  uczniowie zobaczyli m.in. szatnie, trybuny, Press Room , płytę boiska, a z punktu  widokowego podziwiali panoramę całego stadionu.

Relacja fotograficzna z wyjazdu do obejrzenia w albumie.

• VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego

• Pokój temu domowi - to hasło tegorocznego Narodowego Czytania Pisma Świętego. Do udziału w czytaniu biblii zachęcał m.in. Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek. Podkreślił, że Pismo Święte to zbiór uniwersalnych zasad moralnych i etycznych, która powinny być obecne w życiu każdego człowieka. Dziękujemy za czas spędzony przy tak cennej lekturze!

• Szkolny Konkurs Matematyczny

• 29 kwietnia odbył się szkolny konkurs matematyczny. Uczestnikom gratulujemy odwagi, by stanąć w tak niełatwym konkursie. Liczymy na jak najlepsze rezultaty!

• Konkurs "Baw się z nami"

• 26 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. Był to konkurs sportowy dla uczniów klas I – III. W rozgrywkach wzięły udział  reprezentacje  4 szkół podstawowych z naszej gminy. Ośmioosobowe zespoły rywalizowały w konkurencjach sztafet biegowych: z pałeczką, ze zmianą piłek, w workach i z szarfami oraz w konkurencjach technicznych: dodawanie skoków, rzuty do żywego kosza i strzały na bramkę. Miejsca zajęte przez drużyny w poszczególnych konkurencjach były przeliczane na punkty, a  ich suma decydowała o ostatecznym wyniku rywalizacji. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji,  reprezentacja naszej szkoły zdobyła IV miejsce.  Gratulujemy Wam sportowej postawy podczas zawodów!

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi mieszkańców naszej planety na problemy związane z ochroną przyrody oraz promowanie postaw proekologicznych. Do obchodów  Dnia Ziemi przyłączyła się także nasza szkoła. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie zadań proekologicznych. Były to m.in. obejrzenie filmu i rozwiązanie zadań  w eskape roomie o tematyce ekologicznej, opieka nad klasową zielenią, opracowanie w zespołach klasowych trzech zobowiazań "Jak dbać o Ziemię".

• Podsumowanie konkursu "Moja miejscowość i region są piękne"

• 31 marca 2022 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówceodbyło odbyło się podsumowanie XIX edycji konkursu wojewódzkiego „Moja miejscowość i region są piękne”. Celem  konkursu było zaangażowania uczniów i ich środowisk do aktywnego poznania swojej małej ojczyzny. Nasza szkołę w konkursie reprezentowali: Michał Januszewski oraz Zofia Świerat.
            Michał Januszewski uczeń klasy V zajął I miejsce oraz otrzymał Nargodę Specjalną, zaś Zofia Świerat uczennica klasy III zajęła miejsce II. Gratulujemy sukcesu!