• Bezpieczne ferie zimowe

• Źródło:https://www.facebook.com/silamysleniawizualnego/posts/pfbid0y6TU4e4RQhAQFGykw4iXaeiHRSKHvyRA4A4857GHLqCuE29xGLQJbA1V5xUo2io8l

• I Koncert Kolęd

•  18 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbył się I Koncert Kolęd pod hasłem "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi". Już po godzinie 16.00 "sala widowiskowa" zaczęła zapełniać się zaproszonymi Gośćmi. Byli wśród nich: Przedstawiciele Samorządu Lokalnego z Panem Wójtem na czele, Siostry Zakonne, Przyjaciele naszej szkoły, Rodzice, Babcie, Dziadkowie i Rodzeństwo uczniów i oczywiście uczniowie oraz absolwenci szkoły. Podczas Koncertu prowadzonego z ogromnym wdziękiem przez Panią Marię Murdzę usłyszeliśmy 16 utworów. Z radością płynącą z głębi serca kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej wyśpiewali: dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie, harcerze i ... nauczyciele oraz nasz szkolny chór pod kierownictwem P. Małgorzaty Świetlickiej z akompaniatorem P. Bartoszem Popielem. Kolęda finałowa "Bóg się rodzi" wybrzmiała pięknie w wykonaniu wszystkich zebranych. Głównym celem naszego kolędowania było dziękczynienie dla Pana Jezusa za dar życia, miłości, wiary i podziękowanie za Wszystkich, którzy swoją pomocą, dobrym słowem, życzliwością wspierają działania naszej szkoły. Po koncercie zostały rozdane podziękowania za owocną współpracę szkoły z Samorządem Lokalnym, instytucjami, osobami prywatnymi i rodzicami w 2022 roku. Po „uczcie dla ducha” przyszedł czas na „ucztę dla ciała”, czyli poczęstunek. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na II Koncert Kolęd zaplanowany na styczeń 2024 roku.

• Zajęcia feryjne

• Tradycją naszej szkoły były zimowiska organizowane w naszej szkole. Pandemia niestety ją przerwała. W tym roku zaprosiliśmy uczniów na nowo do twórczych zajęć w naszej szkole, które miały miejsce od 16 do 18 stycznia 2023r. Grupka uczniów bardzo chętnie przychodziła na zajęcia plastyczne, sportowe, informatyczne. Nie zabrakło zajęć programowania i kodowania, śpiewu, gier terenowych i gier planszowych. Były też świetne kalambury. Pamiętaliśmy również o przygotowaniu upominków dla naszych Babć i Dziadziusiów. Każdgo dnia był również pyszny ciepły posiłek i owoce. Cieszyliśmy się z niespodzianki- waty cukrowej, którą sami zrobiliśmy. To był pięknie przeżyty wspólnie czas.

• Cieszymy się sukcesem Madzi

• Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursach. Piękne prace zdobywają uznanie w oczach jury. Praca uczennicy klasy 7, Magdaleny Dec zdobyła wyróżnienie w 15.Powiatowym Konkursie Plastycznym "Witraż Bożonarodzeniowy" w Sokołowie Młp. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Bezpieczne ferie

• W czwartek, 12 stycznia 2023 roku odwiedził nas pan Policjant. Przypomniał uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Dziękujemy za te cenne wskazówki.

• Kolęda harcerska

• 5 i 6 stycznia nasi harcerze udali się do mieszkańców Kamienia i Łowiska z kolędą bożonarodzeniową. Recytowali dedykacje dla gospodarzy, składali życzenia noworoczne i śpiewali kolędy.

• Radio Rzeszów

• 1.01.2023 r. nasi uczniowie - Sebastian Piędel, Przemysław Bartecki, Oliwia Bajek, Rafał Błądek, Julia Gwóźdź, Aleksandra Partyka, Amelia Łach i Kamila Kozak - wraz z panią Dyrektor Małgorzatą Januszewską i  panią Małgorzatą Świetlicką wzięli udział w audycji Polskiego Radia Rzeszów. Uczniowie opowiadali o pracy w chórze z ich perspektywy, zaśpiewali kolędy a Sebastian Piędel zagrał na akordeonie. Pani Małgorzata Świetlicka opowiedziała jak wygląda praca z chórem "od kuchni",  a pani Dyrektor Małgorzata Januszewska o powstaniu "śpiewającej części szkoły", a także o szerokiej gamie zajęć dodatkowych rozwijających pasje i zainteresowania naszych uczniów. Dzięki uprzejmości pani Justyny Piekło - prowadzącej audycję radiowią, która uchyliła rąbka tajemnicy pracy w radiu, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia ważnych pomieszczeń i poznania pracy w każdym z nich.

• Harcerska wigilia

• Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się, aby w gronie harcerzy jeszcze raz wspominać Narodziny Pana Jezusa. Każdy coś przyniesie, więc stół jest suto zastawiony. Nasze spotkanie rozpoczynamy rozważaniem tekstu o narodzinach Pana Jezusa i modlitwy, a potem łamiemy się opłatkiem, kolędujemy i wspominamy dawne dzieje w harcerskim kręgu. W tym roku zaszczyciła nas swoją obecnością dhna harcmistrz Joanna Baszkiewicz- Macek, która przez wiele lat prowadziła drużyny harcerskie w Górnie i Sokołowie Młp. Atmosfera była bardzo miła. Nawet nie obejrzeliśmy się, a już była godzina 22.30. Musieliśmy zakończyć spotkanie i wziąć się za porządki. Okazało się, że członkowie drużyny bardzo sprawnie zajęli się porządkami. Nikogo nie trzeba było poganiać czy prosić, a robota była wykonywana wzorowo, co bardzo cieszy, gdyż taki jest cel działania w drużynie. - Harcerze

• Betlejemskie Światło Pokoju

• „Światło dla Ciebie”- to hasło jakie przyświecało tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. Tradycyjnie już, od kilkudziesięciu lat, nasi harcerze zanoszą to światło pokoju do instytucji, organizacji, parafii, szkół, przedszkoli i przyjaciół z terenu naszej gminy i gmin sąsiednich.