• Gminne Igrzyska Dzieci - konkurs "Baw się z nami"

• 18 maja 2023 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. Był to konkurs sportowy dla uczniów klas I – III. W rozgrywkach wzięły udział  reprezentacje  4 szkół podstawowych z naszej gminy. Ośmioosobowe zespoły rywalizowały w konkurencjach sztafet biegowych: z pałeczką sztafetową, ze zmianą piłek, z szarfami, skokach w workach oraz w konkurencjach technicznych: dodawanie skoków, rzuty do żywego kosza i strzały na bramkę. Miejsca zajęte przez drużyny w poszczególnych konkurencjach były przeliczane na punkty, a  ich suma decydowała o ostatecznym wyniku rywalizacji.  Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy podczas zawodów!

• Konkurs z języka angielskiego

• W maju 2023 r odbył się konkurs z języka angielskiego „Landmarks of English speaking countries” pod opieką pani Dominiki Kędry. Konkurs był skierowany dla uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczniów było wykonanie makiety obiektu z kraju anglojęzycznego. W konkursie wzięło udział czterech uczniów. Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce- Anna Warchoł kl.IV

Zofia Świerat kl.IV

II miejsce- Julia Gwóźdź kl.V

III miejsce- Michał Januszewski kl. VI

Gratulujemy!

• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła bierze udział w rządowym programie Laboratoria Przyszłośći. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupiony został sprzęt audio wykorzystywany do nagłośnienia uroczystości szkolnych. W ramach dofinansowania zakupiony został zestaw elementów Forbot - kurs podstaw Arduino poziom I i II. Chętni uczniowie z klasy 5 na  dodatkowych zajęciach eksperymentowali z elektroniką w praktyce budując obwody elektroniczne z poziomu pierwszego podstaw Arduino.