• Tradycje wielkanocne

• 27 kwietnia miał miejsce przegląd tradycji wielkanocnych zorganizowany w Zespole Szkół im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu. Swój występ na tym przeglądzie przygotowało także dwoje naszych uczniów z klasy ósmej - Paulina i Jakub, którym serdecznie dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły!

• Majowe święta patriotyczne

• 27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się świąt majowych. W obecności pocztu sztandarowego zaśpiewaliśmy hymn narodowy, później miały miejsce recytacje, śpiewy a nawet taniec  z flagami.

• Konkurs jadwiżański w Krakowie

•  W piątek 22 kwietnia, 21 drużyn z całej Polski rozpoczęło zmagania finałowe w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga Matką Uniwersytetu” w Krakowie. Nie zabrakło też przedstawicieli naszej szkoły. Jak wyglądał przebieg tego konkursu? Podczas rejestracji uczniów miało miejsce losowanie herbów dla każdej drużyny - nasza drużyna wylosowała herb Gryf. Potem miał miejsce finał - pierwsza część - pisemna składała się z czterech rund pytań, które przeplatane były krzyżówką, puzzlami oraz „dopasowanką”. Druga część finału odbyła się w katedrze na wawelskim wzgórzu. Każda z drużyn dostała pakiet zadań do wypełnienia, które miały sprawdzić znajomość wyposażenia katedry. Na zakończenie wszyscy chętni mogli udać się do Muzeum Archidiecezjalnego. Na wyniki tych zmagań czekamy do 29 kwietnia. Trzymajmy kciuki! Edit. Zajęlismy 5 miejsce!

• Spotkanie z muzyką

• 20 kwietnia na korytarzu szkolnym rozbrzmiewała muzyka...ale nie była to muzyka z radia, głośników ani ze słuchawek tylko muzyka na żywo! Gościliśmy bowiem pana dyrektora i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu, którzy prezentowali możliwości brzmieniowe instrumentów. Zostaliśmy także zaproszeni do uczęszczania na zajęcia do szkoły muzycznej!

• Łączy nas pamięć - akcja żonkile

• 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Dziękujemy za włączenie się w tę akcję!

• Nadchodzi Wielkanoc

• W dniu 13 kwietnia odbył się apel wielkanocny. Rozpoczął on się wierszykiem, a następie piosenką w wykonaniu dzieciaków z oddziału przedszkolnego. Po tym dwoje uczniów klasy siódmej - Weronika i Bartłomiej przybliżyli za pomocą prezentacji multimedialnej przebieg świąt Wielkanocy. Po prezentacji odbył się quiz znajomości tematyki wielkanocnej, a na koniec dla całej społeczności szkolnej zostały złożone przez Panią Dyrektor życzenia. Wesołego Alleluja!

• Mały Katyń - Turza i Nienadówka

• 12 kwietnia dla uczniów klasy 6, 7 i 8 została przeprowadzona niezwykła lekcja historii. Lekcję tę przeprowadził pan Piotr Ożóg, nauczyciel historii z Trzebuski, który od wielu lat zajmuje się sprawami obozu NKWD w Trzebusce oraz troszczy się o losy pomnika pomordowanych w turzańskim lesie.

• "Poznaj Polskę"

• Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, na realizację krajowych wycieczek szkolnych o charakterze edukacyjnym.
            W dniach 10 - 11 maja 2022r. odbędzie się dwudniowa wycieczka do Warszawy, a 2 czerwca 2022r. wycieczka do Sandomierza.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r., a jego celem jest podnoszenie świadomości o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Symbolem solidarności  z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Do akcji włączyła się także społeczność naszej szkoły poprzez założenie w tym dniu ubrania w kolorze niebieskim.

• Ciekawe spotkanie

• 1 kwietnia 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły Sierżantem ZS Dawidem Gancarzem. Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie sprzętu wojskowego, zajęciach z pierwszej pomocy oraz zajęciach plastycznych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do zadań praktycznych wygrywając nagrody.

• KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA W POEZJI”

• 30 marca 2022 r. w naszej szkole zagościła poezja przepełniona zapachami wiosny. Już same tytuły wierszy wybranych przez uczestników konkursu przywołały wiosenne skojarzenia z budzącą się do życia cudowną przyrodą, a także z uczuciami, jakie towarzyszą tej wyjątkowej porze roku. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas 0 – VIII wyłonionych drogą eliminacji klasowych. W Jury Konkursowym zasiadły: pani Maria Murdza, pani Anna Muszyńska oraz pani Stanisława Walicka.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

1 miejsce – Adrian Wilczyński

2 miejsce – Emilia Plizga

3 miejsce – Marcin Przybyło

1 miejsce – Adrianna Bartecka oraz Anna Warchoł

2 miejsce – Zofia Świerat

1 miejsce – Jakub Dudzik

2 miejsce – Weronika Piela

3 miejsce – Małgorzata Hajder

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz słodki upominek. Nagrody główne w postaci wejściówek, zostały ufundowane przez Centrum Wspinaczkowe Fly Wall w Rzeszowie oraz Park Trampolin Jump World w Rzeszowie.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim wielkiej satysfakcji płynącej z obcowania z poezją.

Patrycja Kochmańska