3 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole Nauczycieli i Uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kamieniu. Nasi Goście zaprezentowali nam instrumenty, na których można się uczyć grać w szkole muzycznej. Przeprowadzili tez krótkie warsztaty rytmiczne i muzyczne. Wiele radości przyniosła uczniom możliwość zagrania na instrumencie. Dziękujemy za tę interesującą lekcję muzyki.
"Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca"
Na przełomie marca i kwietnia Szkolne Kolo „Caritas”, członkowie Koła „Dzieci św. Jadwigi” i harcerze zaprosili nas do udziału w dwóch akcjach charytatywnych:
1. Zbiórka zabawek dla dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie.
2. Zbiórka jedzenia, środków czystości, butów i bielizny dla bezdomnych ze Lwowa, którymi opiekują się bracia Albertyni z Polski. Pod swój dach przyjęli 36 bezdomnych, a pięć razy w tygodniu wydają zupę, chleb i herbatę dla około 100 bezdomnych.
Uczniowie i nauczyciele, jak zwykle to u nas bywa, stanęli na wysokości zadania. Zebrane dary już trafily do potrzebujacych.
Katyń 1940. Smoleńsk 2010. Pamiętamy
11 kwietnia br. w naszej szkole przeżyliśmy kolejną lekcję historii Polski na którą zaprosili nas harcerze. Pięknie odśpiewany hymn w obecności pocztu sztandarowego rozpoczął spotkanie. Druh Rafał Kowalski w swojej prelekcji przypomniał nam wydarzenia dotyczące zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Następnie w hołdzie poległym przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym grobie. Harcerze zaś trzymali wartę honorową. Swoją pamięć wyraziliśmy równiez odśpiewaniem pieśni "Rota" i "Boże coś Polskę"
Musical "Madame Butterfly"
25 marca 2019 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, udali się do Sędziszowa Młp. na spektakl muzyczny "Madame Butterfly". Piękne kostiumy, tańce, śpiew i scenografia na wszystkich widzach zrobiły ogromne wrażenie.
Mały gest, a tak wiele znaczy
21 marca i 2 kwietnia br. były dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie wyjątkowymi dniami. Dlaczego?
21 marca zazwyczaj kojarzy się wszystkim z Powitaniem Wiosny, nie wszyscy jednak wiedzą, że w dniu tym obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku. Jego cel to podniesienie świadomości społeczeństwa na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad jego obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki. 21 marca to nie jest przypadkowa data - osoby z Zespołem Downa w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Solidaryzując się z osobami cierpiącymi na ten syndrom, zorganizowaliśmy w naszej szkole "Dzień kolorowej skarpetki". Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele w tym dniu przyszli do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach. Dzięki akcji, której inicjatorami byli sami uczniowie, chcieliśmy pokazać, że osoby z zespołem Downa mogą czuć się wśród nas dobrze, że je akceptujemy i traktujemy tak jak zdrowych kolegów. Są wartościowymi ludźmi i wiele możemy się od nich nauczyć.
2 kwietnia to kolejna wyjątkowa data. Od 2007 roku obchodzimy wtedy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Tak, jak na znak solidarności z osobami z zespołem Downa zakłada się kolorowe skarpetki, tak na znak solidarności z osobami z autyzmem ubieramy się na niebiesko. Do naszej szkolnej akcji włączyli się zarówno uczniowie jak i nauczyciele, zakładając ubrania w kolorze niebieskim. Te, wydawać by się mogło, małe gesty pokazały, że w naszej szkole potrafimy uszanować „inność” , a każdy bez względu na choroby czy obciążenia genetyczne jest mile widziany , w każdym dostrzegamy wartościowego człowieka.
Maja Świerat
Laureat konkursu historycznego
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie rokrocznie przygotowuje dla uczniów ofertę konkursów przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie do udziału w konkursie historycznym zgłosiły się dwie osoby. Byli to ósmoklasiści Maja Świerat i Rafał Kowalski. Zakres materiału obejmował wiedzę z historii powszechnej od starożytności do współczesności, w tym wymagano od uczestników szczegółowej wiedzy z okresu od Władysława Łokietka do końca panowania Władysława IV.
Dla pasjonatów historii to bardzo ciekawy okres, ale wydarzeń i faktów ogrom. Tak więc ilość materiału do przygotowania przez uczestników konkursu i nauczenia się była bardzo duża. Maja i Rafał z powodzeniem „pokonali” pierwszy - szkolny etap konkursu. W „półfinale” Mai zabrakło nieco szczęścia i nie udało się jej przejść do ostatniego etapu. Natomiast Rafał Kowalski dotarł do finału. Dalsza wytężona praca naszego ucznia zaowocowała sukcesem. Rafał Kowalski, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie został Laureatem kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z historii.W dziejach gminy Kamień to pierwszy taki sukces na poziomie szkół podstawowych! Osiągnięcie Rafała jest powodem do dumy dla niego samego, jego rodziny jak i środowiska, w którym wyrósł oraz szkoły, do której uczęszcza, rozwija pasje i w której przygotowywał się do konkursu! Bardzo cieszymy się z sukcesu naszego wychowanka! GRATULUJEMY!!! Liczymy na to, że w kolejnych latach znajdą się godni jego naśladowcy.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole obchodzony był wtedy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Na dolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę robotów, które zostały przygotowane na konkurs „Zbuduj własnego robota”. Oprócz tego cała społeczność szkolna wysłuchała bardzo ciekawych mini – wykładów na temat m.in. budowy komputera, zastosowań smartfonu, programowania, robotyki i projektowania stron internetowych. Warto nadmienić, że w rolę prelegentów wcielili się uczniowie klasy siódmej i ósmej, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie się do tego wydarzenia. Dzięki takim inicjatywom jak Dzień Nowych Technologii w edukacji, w umysłach młodych ludzi rodzi się ciekawość i chęć do lepszego poznawania świata. Jest to ważny krok na drodze ku dorosłości. Z pewnością zainspiruje wszystkich do działania w tej dziedzinie.
Jesteśmy w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej
15 marca 2019 roku troje uczniów z klasy VIII Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie: Maja Świerat, Rafał Kowalski i Szymon Stępak wzięło udział w pierwszym szkolnym etapie II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej. Przygotowanie do konkursu wiązało się z wieloma godzinami popołudniowymi i wieczornymi spędzonymi w szkole. Bardzo obszerny zakres wiedzy „do opanowania” obejmował życie św. Jadwigi Królowej, dzieje Polski z okresu średniowiecza, znajomość grobów znajdujących się w Katedrze Wawelskiej, historię Katedry i Muzeum Wawelskiego. Z tym większą radością przeczytaliśmy e-mail od Komisji Konkursowej z informacją o zakwalifikowaniu się naszej drużyny do II etapu tegoż konkursu. I to z jakim wynikiem! W klasyfikacji generalnej mieliśmy trzeci wynik w Polsce. W nagrodę za dotarcie do finału uczniowie otrzymali… 2-dniową wycieczkę do Krakowa.
Podczas pierwszego dnia finału, który odbył się 5 kwietnia 2019 roku w Krakowie uczniowie wzięli udział w rywalizacji, która obejmowała trzy konkurencje. Pierwsza - nie ukrywam, chyba najtrudniejsza - to prezentacja w formie „żywego obrazu”. Polegała ona na własnym wyborze, a następnie przygotowaniu przez drużynę i zaprezentowaniu na scenie „żywego obrazu” o tematyce historycznej; dodatkowo oceniany był krótki opis obrazu. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Słowa pochwały i zachwytu innych uczestników konkursu odnośnie przedstawionego obrazu napawają nas dumą. Część druga obejmowała rundę pytań. W ramach ostatniego zadania uczniowie uczestniczyli w mini grze terenowej, która miała miejsce … w Katedrze na Wawelu. Pożniej już bez stresu: zwiedzanie pięknego Krakowa, pyszny posiłek i wspaniała atmosfera.
Występ taneczny w Centrum Kultury w Kamieniu
10 marca 2019 roku członkowie Szkolnego Zespołu Tanecznego "Perełki" wystąpili na scenie Centrum Kultury w Kamieniu. Kłaniając sie wszystkim dziewczynkom i Paniom dedykowali Im "Wiązankę taneczną". Zaprezentowali: walca, cha-chę, disco-foxa. Piękny występ został nagrodzony gromkimi brawami.
"Żołnierze wyklęci"
1 marce 2019 roku nasi harcerze zaprosili nas do projektu "Żołnierze wyklęci". Każda klasa przygotowała prezentację wybranego Żołnierza Wyklętego wg wytycznych projektu. 8 marca poszczególne klasy podczas apelu zaprezentowali wyniki swojej pracy tworząc tym samych galerię Żołnierzy Wyklętych. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.
Dzień Łasucha
Tradycją naszej szkoły jest organizowany w Tłusty Czwartek "Dzień Łasucha". Tradycji stała się zadość również w bieżącym roku. Członkowie Szkolnego Koła "Caritas", Dzieci św. Jadwigi Królowej oraz harcerze zaprosili nas do zakupu pysznych pączków. Dochód ze sprzedaży zastanie przekazany na rehabilitację chorych dzieci.
„Fajnie czas spędzamy, kiedy w szkole zimowisko mamy”
W tym roku szkolnym dopiero w lutym, zmęczeni po całym I semestrze doczekaliśmy się na ferie zimowe i zasłużony odpoczynek. Jednak już po tygodniu leniuchowania większość z nas zatęskniła za szkołą, dlatego tak licznie wzięliśmy udział w zajęciach feryjnych zorganizowanych w naszej szkole - Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie. Przez trzy dni uczniowie z klasy VIII powtarzali materiał do egzaminu. Od środy do piątku mieliśmy zorganizowane zajęcia z atrakcyjnym programem.
Środa upłynęła pod hasłem gra „Poszukiwacze skarbu”. Każda grupa miała do wykonania 13 zadań z różnych dziedzin np. działania matematyczne, ćwiczenia recytatorskie, budowanie budowli z kart, skakanie na skakance, prace plastyczne i występy muzyczne, a także łamigłówki ortograficzne i geograficzne.
W czwartek uczestniczyliśmy w budowaniu budowli z chrupek kukurydzianych, w zajęciach sportowych oraz techniczno-plastycznych.
Piątek był dniem gry Taboo oraz Turnieju Kalamburów, zajęć tanecznych, gier i zabaw ze śpiewem. Pojawiły się też ćwiczenia i zabawy z językiem angielskim. Ponadto uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Myśli Braterskiej przygotowanych przez harcerzy. Dla zainteresowanych nie zabrakło zajęć z programowania.
Dziękuję p. Dyrektor i Nauczycielom, że poświęcili nam swój wolny czas, że mogliśmy miło, przyjemnie i wartościowo spędzić tegoroczne ferie.
Wikoria Watras
"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"
Kilkunastoletnią już tradycją Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie są środowiskowe spotkania z okazji Dnia Chorego. Tegoroczne, ze względu na termin ferii szkolnych, odbyło się 2 lutego. W spotkaniu wzięło udział ponad 80 parafian. Zaszczycili nas swoją obecnością: ks. prałat Tadeusz Wójcicki, ks. proboszcz Marian Gwizdak oraz ks. wikary Łukasz Leśniak, a także pan Ryszard Bugiel- Wójt Gminy Kamień, pan Jerzy Bednarz-Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, pan Mirosław Piędel-Przewodniczący Rady Gminy Kamień; nie zabrakło też oczywiście nauczycieli i rodziców naszych uczniów.
Głównym punktem uroczystości była msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Mariana Gwizdaka w kościele parafialnym w Kamieniu. Po wspólnej modlitwie osoby starsze, chore, niepełnosprawne i samotne, dzięki życzliwości władz samorządowych zostały przewiezione „gminnym” busem do Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie, gdzie odbyły się kolejne punkty programu. Organizatorzy środowiskowego spotkania z okazji Dnia Chorego – ksiądz proboszcz Marian Gwizdak i dyrektor szkoły p. Małgorzata Januszewska powitali oficjalnie wszystkich zebranych. Następnie 70-osobowa grupa dzieci i uczniów przedstawiła prawie godzinny spektakl, składający się z następujących scen: stworzenie świata, kuszenie Adama i Ewy w raju, zwiastowanie Maryi Pannie, nawiedzenie świętej Elżbiety, wizyta trzech mędrców u Heroda, inscenizacja pt. „Radość dawania” nawiązująca do hasła tegorocznych obchodów Dnia Chorego oraz scena narodzenia Pana Jezusa. Scenki teatralne przeplatane były pieśniami, piosenkami, pastorałkami i kolędami wykonywanymi przez naszą scholę.
Po przedstawieniu głos zabrali: ks. proboszcz Marian Gwizdak, p. Ryszard Bugiel, p. Jerzy Bednarz, p. Mirosław Piędel. Wszyscy wyrazili radość ze spotkania, życząc równocześnie zgromadzonym dużo zdrowia i sił w pokonywaniu różnych dolegliwości, trudów choroby. Po „uczcie dla ducha” przyszedł czas na „ucztę dla ciała”. Wszyscy zebrani po wspólnej modlitwie spożyli obiad, a następnie poczęstowali się ciastem i kawą. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania i biesiadowania. Wzruszające, wspólnie przeżyte chwile, rozmowy i bliskość drugiej osoby wywołały na twarzach naszych gości uśmiech, a niekiedy łzy radości. Słowa wdzięczności i podziękowań za wspaniały czas utwierdzają organizatorów w przekonaniu, że takie spotkania mają sens. Zatem do zobaczenia na XXVIII Spotkaniu z okazji Światowego Dnia Chorego w 2020 roku.
Korzystając z okazji bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie współorganizatorowi spotkania ks. Marianowi Gwizdakowi, nauczycielom i drogim rodzicom za organizację spotkania, gościom za przybycie, a p. Mariuszowi Ciakowi i p. Teresie Żak za przekazanie produktów spożywczych na obiad.
Babcia i Dziadziuś najlepsi na świecie
21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni dla Babci i Dziadka oraz ich wnuków.
Z tej okazji 22 stycznia 2019 roku Babcie i Dziadziowie przybyli do naszej szkoły, by wspólnie obchodzić swoje święto. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II w programie artystycznym wyrazili Im swoją wdzięczność. Były to wiersze, tańce, śpiew i scenki z życia dziadków i wnuków. Na zakończenie programu Maja (kl. VIII) i Kamila (kl. VI) podziękowały Dziadkom przepiękną piosenką „Dla kochanych Dziadków, Hallelujah”.
Przy akompaniamencie saksofonu w wykonaniu Adriana (kl. V) uroczyście odśpiewano 100 lat. Swoją obecnością zaszczycili nas również ks. Proboszcz Marian Gwizdak oraz pan Jerzy Bednarz – Sekretarz Gminy Kamień. Każda Babcia i Dziadziuś oraz goście w podziękowaniu za miłość, za okazywane serce otrzymali dyplomy Superbabci i Superdziadka oraz SuperKsiędza. Po uroczystej akademii goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Spotkanie miało uroczysty charakter, odbyło się w miłej atmosferze.Galeria
"A gdy we śnie była świat cały, narodził się Jezus mały"
21 grudnia 2019 roku świętowaliśmy wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy pięknie ubrani spotkaliśmy się na Jasełkach. Po przedstawieniu harcerze przekazali nam Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie Ks. Proboszcz Marian Gwizdak odczytał fragment Pisma Świętego, przewodniczył wspólnej modlitwie. Później był czas życzeń i wspólna wieczerza.
Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"
Międzynarodowy projekt „Piękna Nasza Polska Cała”, realizowany w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie, głównie przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy II. W części zadań uczestniczyła jednak cała społeczność szkolna. Termin realizacji zadań przypadał głównie na listopad
i grudzień 2018 roku. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, przy dużym wsparciu rodziców i we współpracy ze środowiskiem udało się nam zrealizować 15 zadań.Zadanie 1. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski-„Mazurka Dąbrowskiego”
„Mazurka Dąbrowskiego” znają w całości wszyscy uczniowie naszej szkoły. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę hymn śpiewaliśmy wielokrotnie, np.
- 6 listopada 2018 roku podczas otwarcia organizowanego w naszej szkole Międzydiecezjalnego XXIII Spotkania z Piosenką Religijną pod hasłem „Racz wysłuchać wołania Narodu, którego imię Polska” uroczyście hymn odśpiewali nasi uczniowie, uczestnicy koncertu, nauczyciele i rodzice, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Panem Wójtem i władz kościelnych na czele z Księdzem Biskupem oraz władz oświatowych reprezentowanych przez przedstawiciela Kuratorium Oświaty.
- Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn 9 listopada 2018 roku o godz. 11.11, włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodległej”.
- Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II dodatkowo z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, uroczyście odśpiewali hymn 21 grudnia 2018 roku na zakończenie obchodzonego w szkole Tygodnia Patriotycznego.
Zadanie 4. Nauka piosenki o tematyce patriotycznej
1.Uczniowie klas IV-VII poznali pieśni patriotyczne w ramach lekcji muzyki. Zaprezentowali je podczas apelu z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
2.Przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej, prezentując utwory „Idą Leśni” i „W listopadzie”. Konkurs odbył się 30 listopada w Zespole Szkół w Kamieniu.
3.Podczas XXIII Spotkania z Piosenką Religijną nasza schola wykonała tytułowy utwór koncertu, reprezentujący naszą szkołę uczestnicy również zaprezentowali w nim utwory religijno-patriotyczne .
4.Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II zaśpiewali podczas Tygodnia Patriotycznego, w dniu 21 grudnia 2018 roku wyuczone 2 piosenki „Płynie Wisła, płynie” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Zadanie 5. Nauka tańca ludowego
1.Dzieci z oddziału przedszkolnego nauczyły się tańczyć krakowiaka. Zaprezentowały ten taniec 21 grudnia 2018r. podczas Jasełek Szkolnych. Przychodząc do żłóbka, kłaniając się Jezusowi, ofiarowały Dzieciątku piękny polski taniec.
2.Podczas Pierwszego Balu Niepodległości, 9 listopada 2018 r. - rodzice i nauczyciele ,
a 18 listopada dzieci i młodzież szkolna z wielkim dostojeństwem wykonali na otwarcie balów - poloneza.3.Podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Tanecznego zatańczyli przepięknie poloneza, reprezentując wiele figur.
Zadanie 6. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej
1.Dzieci z oddziału przedszkolnego nauczyły się na pamięć wierszy pt. „Powiewa flaga”
i „Katechizm dziecka polskiego” . Zadeklamowały te utwory podczas Tygodnia Patriotycznego.Uczniowie klasy II podczas tej uroczystości wyrecytowali grupowo wiersz pt. „Co to jest Polska”.
Zadanie 7. Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała”.
W szkole został zorganizowany „Kącik folkowo-patriotyczny”. Przewodnim tematem wystawy były polskie tańce ludowe. Z zaprzyjaźnionego ze szkołą miejscowego Centrum Kultury wypożyczyliśmy piękne ludowe stroje taneczne. W kąciku znalazły się również podstawowe informacje o naszym kraju i naszej „małej Ojczyźnie”.
Zadanie 9. Zabawa ludowa
Podczas realizacji projektu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II poznali wiele zabaw ludowych. Najchętniej jednak bawili się (jak ich dziadkowie i rodzice) w „Mam chusteczkę haftowaną”, „Chodzi lisek koło drogi” i „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
Zadanie 11. „Na skrzydłach historii”
Uczniowie wykonali prezentacje multimedialne o Kamieniu. Jedną z nich zamieściliśmy na grupie „Piękna Nasza Polska Cała”. Prezentacja zawiera historię miejscowości, pokazuje główne zabytki, zawiera ciekawostki i informacje o naszej miejscowości.
Zadanie 12. „Piękna nasza Polska cała”-wysłanie pocztówki
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wysłaliśmy do Pani Ludmiły kartę z pozdrowieniami z Kamienia. Kartkę przygotowaliśmy sami. Dodatkową atrakcją był dla dzieci wyjazd na pocztę, gdzie kartkę nadaliśmy.
Zadanie 13. „Napisz kartkę Bohaterom”
Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele- łącznie 96 osób napisało kartkę dla Powstańca. W szkole zorganizowane zostały również zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego.
Zadanie 14. Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”
W grudniu zgodnie z opracowanym regulaminem dzieci z oddziału przedszkolnego
i uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie plastycznym. Piękne prace wykonały różnymi technikami. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody.Zadanie 15. „Dzień Mody Patriotycznej”
20 listopada 2018 r. odbył się z udziałem całej społeczności szkolnej pokaz mody patriotycznej. Królowały kolory: czerwony i biały. Wśród prezentowanych przez uczniów kreacji znalazły się też stroje do tańców ludowych i „mundury” wojskowe.
Zadanie 17. Konkurs fotograficzny pt. „To wszystko Polska”
W grudniu dzieci, uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Zgłoszone do konkursu zdjęcia można było oglądać na wystawie pokonkursowej.
Zadanie 18. „Szlakiem historii”
1 listopada 2018 roku nasi uczniowie- harcerze odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się na terenie naszej gminy. Zapalili świece i złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Trzymali honorową wartę. Wysłuchali prelekcji historyka o tych miejscach. Nastepnie odwiedzili parafialny 100-letni kościół i zapoznali się z jego historią.
Zadanie 19. Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”
1.Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II 18 grudnia 2018 r. wzięli udział w multimedialnym turnieju wiedzy patriotycznej.
2.13 listopada 2018 r. starsi uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę historyczno-patriotyczną podczas szkolnego konkursu wiedzy pod hasłem „Niepodległa”.
Zadanie 20. Zawody sportowe pt.”Biało-czerwoni”
19 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II wzięli udział
w zawodach sportowych. Podczas rozgrywanych konkurencji, uczyli się zasad fair play
oraz pięknego kibicowania.Autorce projektu Pani Ludmile Fabiszewskiej bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w projekcie. Realizacja zadań przyniosła wszystkim wiele radości.
Wyjazd do kina Helios
Dnia 7 grudnia 2018r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Rzeszowie na film pt „Dziadek do orzechów”. Po obejrzeniu filmu udali się do znajdującego się nieopodal McDonald’sa. Po posiłku z uśmiechem na twarzach wrócili do szkoły.
Mikołajkowy wyjazd do Muzeum Lizaka
Z okazji Mikołajek 6 grudnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV odwiedzili Muzeum Lizaka w Jaśle. W progach muzeum powitał nas Mikołaj, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. W trakcie zwiedzania poznaliśmy jasielskie tradycje produkowania słodyczy oraz urządzenia przemysłowe, na których były i są wytwarzane lizaki. Podczas warsztatów każde dziecko wykonało swojego lizaka. W restauracji „U Schabińskiej” dzieci zjadły obiad. Na zakończenie wizyty w muzeum zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Święto Pluszowego Misia
25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej szkole 26 listopada świętowaliśmy właśnie z tej okazji. Uczniowie uczestniczyli w zabawach, takich jak: „Łapka misia pisze”, „Łap piłeczkę”, „Rysowanie misia w ciemno”. Uczniowie mieli też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o misiach uczestnicząc w quizie „Kto pierwszy”. Ciekawostki o bajkowych misiach zamieszczono na gazetce „POCZET MISIÓW, KTÓRE PODBIŁY ŚWIAT”. Wystawa książek pokazała popularność misia w literaturze. Uczniowie klas I-IV wykonali prace literackie na temat „Historia mojego misia”. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Cieszymy się i dziękujemy tym, którzy przynieśli pluszowe misie i aktywnie uczestniczyli w zabawach.
Akcja "Kotylion"
11 listopada 2018 roku, już po raz trzeci harcerze z naszej szkoły przeprowadzili akcję "Kotylion". Przygotowali piękne wstążki i kotyliony w narodowych barwach i rozdali wszystkim uczestnikom Gminnej Akademii z okazji Święta Niepodległości w kamieńskim Centrum Kultury.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie