Polska - jak to dumnie brzmi!
- 13 listopada 2017 roku, w galowych strojach przyozdobionych biało-czerwonymi kotylionami świętowaliśmy 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Pierwszą część naszego świętowania przygotowali harcerze-pięknie wyśpiewali piosenki harcerskie nawiązujące swą tematyką do obchodzonego święta. Następnie wysłuchaliśmy pogadanki p. Tomasza Januszewskiego-historyka Gimnazjum im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Piękna lekcja historii z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej zapadła wszystkim zgromadzonym w pamięci.Ostatnim punktem programu był występ grupy rekonstrukcyjnej "Rekonstrukto" pod hasłem "Ku Niepodległej". Opowieść o drodze Polaków do niepodległości, mundury żołnierskie oraz prezentacja broni wszystkim bardzo się podobały.
Akcja "Kotylion"
- Po raz drugi harcerze z naszej szkoły zorganizowali akcję "Kotylion". Wykonali z wstążek piękne kotyliony i obdarowali nimi wszystkich biorących udział w Gminnej Akademii z okazji kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, podkreślając tym samym, że każdy z nas Polaków dumnie nosi barwy narodowe i kocha swoją Ojczyznę pamiętając o tych, którzy walczyli o wolny kraj.
Święto Odzyskania Niepodległości
- W sobotni wieczór, 11 listopada 2017 roku, mieszkańcy Kamienia spotkali się w Centrum Kultury w Kamieniu, aby wspólnie świętować kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wsród występujących na scenie znaleźli się również nasi harcerze. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwa utwory: "Szare szeregi" i "Naszej ziemi śpiewajmy". Piękny występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Po raz kolejny uczniowie włączyli się w obchody „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek „. Dzieci z oddziału przedszkolnego i większość uczniów 6 listopada 2017 roku przyszła do szkoły w przebraniu za bajkowe postaci. Tak więc w bajkowym nastroju wszyscy chętni włączyli się w zabawy, które były organizowane podczas przerw szkolnych. Uczennice z klasy V prowadziły zabawy: „Bajkowe kalambury”, „Śpiąca królewna-zatrute jabłko”, „Kolorowanie bajkowych postaci”, ulubiona bajkowa postać klasowa (praca plastyczna). Dodatkowo na „Stacji Poczytankowo” uczniowie czytali bajki na dywanie. 41 uczniów wzięło udział w teście „Znawcy bajek”. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Na zakończenie uczniowie w bajkowych przebraniach pozowali do pamiątkowych zdjęć. Był to bardzo pracowity, ale radosny dzień.
My obchodzimy Święto Świętych
- 3 listopada 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Świętych. Uczniowie, wcieleni w swoje role zaprosili nas w osobach Świętych (św. Jadwigi Królowej, św. Faustyny, św. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki.....) na wielką ucztę u Pana Boga. Cały korowód Świętych podążał za Maryją i Józefem. Piękne przesłania naszych gości są dla nas drogowskazami do dalszego dobrego życia. Całość akademii uzupełnił piękny, gromki śpiew piosenek religijnych w śpiew których, oprócz scholi, włączyła się cała społeczność szkolna. Po części artystycznej słowo skierował do zebranych ks. Proboszcz Marian Gwizdak.
„Książka nas Łączy”
„Książka nas Łączy” - to hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku. Włączyliśmy się w obchody tego święta. W dniach 27 X-31 X chętni uczniowie podczas przerw szkolnych oraz zajęć w bibliotece uczestniczyli w zabawach czytelniczych: „Kalambury literackie”, „Wybieranie grochu z piasku”, czytali też baśnie, oceniali baśniowych bohaterów. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym „Kopciuszek-bohater pozytywny. Gazetka szkolna „7 powodów, dla których warto czytać książki” stanowiła najważniejsze walory, zalety jakie daje czytanie książek.
Wszystkich Świętych - służba
- 1 listopada, mimo trudnych warunków atmosferycznych nasi harcerze spotkali się przed główną brama cmentarną, aby wspólnie udać się na cmentarz- tam pomodlić się, zapalić znicze, postawić kwiaty i trzymać honorową warte przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W ten sposób oddali hołd naszym narodowym bohaterom.
Śniadanie Daje Moc 2017
Śniadania, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy. To hasło przyświecało nam przez cały dzień podczas ogólnopolskiej akcji. Dlatego, aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 8 listopada uczniowie z klas 0 – III oraz IV-VII najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.
W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „śniadaniowych stolikach” znalazły się kolorowe, pyszne i zdrowe kanapki, aby bezpiecznie i sprawnie przyrządzić poranny posiłek, wychowawcy czuwali nad swoją klasą, podając cenne wskazówki i robiąc zdjęcia. Uczniowie nie szczędzili szczodrości i częstowali się nawzajem wykonanymi przez siebie kanapkami. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.
Tego dnia słowo ,,smacznego” było najczęściej wypowiadanym słowem wśród uczniów i nauczycieli, a w szkole naprawdę było zdrowo, kolorowo i smacznie!
Wyjazd do Górna
26 października 2017 roku gościliśmy w Górnie na XVI Powiatowym Spotkaniu z Piosenką Religijną pod hasłem „Śpiewaj duszo ma”.
Reprezentantami naszej szkoły byli:
Zofia Świerat i Justyna Przybyło z oddziału przedszkolnego – piosenka „Bóg jest tu”
Amelia Grabiec i Bartłomiej Urbanik z klasy III – „Bóg łączy nas”
Kamila Urbanik i Oliwia Naja z klasy V – „On jest moim życiem” (III miejsce)
Kinga Sobolewska i Maja Świerat z klasy VII – „Nasz Bóg jest wielki” (III miejsce).
Nasi uczniowie pięknie zaśpiewali przygotowane utwory, godnie reprezentowali naszą szkołę wśród 140 uczestników.
Sprzątanie Miejsc Pamięci Narodowej
- Sobota, 14 października 2017 roku, upłynęła naszym harcerzom pod hasłem "Sprzątamy Miejsca Pamięci Narodowej i zaniedbane groby na kamieńskim cmentarzu". Młodzi ludzie z XIV DH im. K.K. Baczyńskiego z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy i uporządkowali Miejsca Pamięci Narodowej oraz groby, na których nikt porządku nie utrzymuje. Zaangażowanie było tak wielkie, ze harcerzy na siłę trzeba było z cmentarza "wypędzić" do swoich domów.
"Światełko Pamięci dla Łyczakowa"
- W październiku po raz 2 z inicjatywy harcerzy nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa". To wspólny pomysł Polskiego Radia Lwów i Polskiego Konsulatu we Lwowie, a na Podkarpaciu także po raz kolejny wielka społeczna akcja, której koordynatorem jest Telewizja Rzeszów. W jej ramach zbieraliśmy biało-czerwone znicze, które 1 listopada zapłoną na lwowskich nekropoliach, a także na polskich grobach w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Niżakowicach. 23 października dostarczyliśmy zebrane znicze do TVP3 Rzeszów. Dzięki naszym uczniom i nauczycielom na 80 grobach zapłoną światła.
Różaniec ze świętą Jadwigą Królową
- Wzorem lat ubiegłych, nasza społeczność szkolna, włączyła się w akcję Rodziny Szkół Świętej Jadwigi Królowe j- "Różaniec ze świętą Jadwigą Królową". Pod przewodnictwem Ks. Proboszcza wszyscy wspólnie modliliśmy się na różańcu dziękując za otrzymane łaski i prosząc o opiekę Matki Bożej.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29 września 2017r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić uczniów z klas III-VII do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym dniu Komisja Egzaminacyjne, w skład której weszli uczniowie klas IV i VI oraz opiekunowie p. Maria Rurak i p. Tomasz Polak czuwali nad prawidłowym przebiegiem ,,egzaminu”. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na 5 pytań w ciągu 3 minut otrzymali certyfikat i dyplom z tytułem EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Podsumowanie akcji:
- 4 egzaminatorów
- 36 uczniów przystąpiło do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia
- 15 uczniów zdało egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia i uzyskało certyfikat.
Certyfikat i dyplom z tytułem EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA otrzymali:
Klasa IV- Marszał Nikola i Partyka Zuzanna
Klasa V- Bochenek Iwona, Bzduń Jakub, Naja Oliwia, Kozak Martyna,
Urbanik Kamila i Szewc Szymon
Klasa VI- Goclon Maksymilian, Marut Marcin, Piela Mateusz i Żurek Mikołaj
Klasa VII- Chrząstek Marcin, Kowalski Rafał i Stępak Szymon
Gratulujemy i zapraszamy za rok!
Wybory RSU
- 28 września 2017 roku, po zaprezentowaniu programów wyborczych, odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna zdecydowała, że skład RSU w roku szkolnym 2017/2018 przedstawia się następująco:Maja Świerat-przewodniczącaRafał Kowalski-zastępca przewodniczącejOliwia Naja-sekretarzoraz członkowie rady: Aleksandra Gancarz, Iwona Bochenek, Róża Sitarz, Marek Rodzeń i Szymon Szewc.Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
NARODOWE CZYTANIE „WESELA” STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
W całej Polsce 2 września 2017 r. odbyła się szósta edycja społecznej akcji pod hasłem „Narodowe Czytanie”, do której wzorem lat ubiegłych przystąpiła również jako jedyna placówka w całej gminie Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu-Prusinie. W czerwcu br. otrzymaliśmy list z Kancelarii Prezydenta RP, w którym Prezydent Pan Andrzej Duda zwrócił się z prośbą o rozpropagowanie Narodowego Czytania i włączenie do tej akcji społeczności lokalnej. Tak też uczyniliśmy. Zaprosiliśmy przedstawicieli władz samorządowych, księży i społeczność lokalną. Na terenie gminy rozwiesiliśmy plakaty promujące akcję.
W sobotnie, jeszcze wakacyjne popołudnie w szkole zgromadzili się uczestnicy spotkania. Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz Proboszcz Marian Gwizdak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Piędel z Córką, Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Januszewska z Rodziną. Wśród uczestników byli również nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, absolwenci oraz uczennice mieszkające w Rzeszowie i Boguchwale przebywające na wakacjach w Kamieniu.
Po powitaniu gości i wprowadzeniu w tematykę spotkania uczestnicy przystąpili do głośnego czytania z podziałem na role najbardziej znaczących i pięknych scen „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wszyscy czytali z wielkim zaangażowaniem. Początkowo niektórzy uczniowie mieli tremę, która jednak szybko mijała. Atrakcją spotkania było odbijanie pieczęci z logo Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego na Kartach pamiątkowych dla uczestników spotkania. Pieczęć otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP.
W przerwie przy słodkim poczęstunku prowadzono też rozmowy, dyskusje dotyczące czytanego dramatu. Trwające blisko 3 godziny spotkanie upłynęło w miłej, kameralnej atmosferze.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Koniec błogiego leniuchowania! Po dwumiesięcznym wakacyjnym wypoczynku wróciliśmy do szkoły. 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. W godzinach porannych uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym przez ks. Łukasza Leśniaka. Z kościoła wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Pani Dyrektor Małgorzata Januszewska przypomniała w swoim wystąpieniu o zmianach, jakie przyniosła reforma oświatowa. Od tego roku nauka w szkole podstawowej będzie trwać nie sześć a osiem lat, więc powitaliśmy w progach naszej szkoły uczniów „historycznej” klasy VII. W programie artystycznym nawiązującym do wakacyjnych wspomnień zaakcentowana została też kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy bohaterów, którzy oddali życie za wolny kraj. Podczas apelu miało również miejsce uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor i Ksiądz Proboszcz Marian Gwizdak życzyli nie tylko pierwszakom zapału do nauki, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i sukcesów. Po apelu uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami. Po omówieniu spraw organizacyjnych i zapisaniu planów lekcji udali się do domów. A jutro… zaczynamy naukę!
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
- 23 czerwca o godzinie 8.00 po raz ostatni zadzwonił dzwonek zapraszając uczniów i nauczycieli na ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2016/2017. W części artystycznej dzieci pożegnały się ze szkołą i przywitały wakacje. Następnie uczniowie otrzymali dyplomy, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Po spotkaniach z wychowawcami wszyscy udali się na mszę świętą kończącą rok szkolny 2016/2017.
Podsumowanie konkursów
- 22 czerwca 2017 roku podczas uroczystego apelu podsumowaliśmy konkursy szkolne organizowane w II semestrze roku szkolnego 2016/2017. Były to między innymi:
- Konkurs techniczno-plastyczny "Herb Kamienia",
- Plakat "Zabytki i miejsca pamięci narodowej w Gminie Kamień",
- Kwiatek dla św. Jadwigi Królowej,
- Konkurs wiedzy o św. Jadwidze Królowej,
- Konkurs literacki "tradycje naszego regionu",
- Folder "Gmina Kamień",
- Konkurs wiedzy o Gminie Kamień,
- Konkurs "Palma i pisanka wielkanocna",
- Szkolny Konkurs Orograficzny,
- Szkolny Konkurs o tytuł "Mistrza Matematyki".
Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursach otrzymali gratulacje, dyplomy i drobne upominki.
Pomoc dzieciom z Ukrainy
- W miesiącu czerwcu harcerze z działającej przy naszej szkole drużyny koordynowali akcję "Pomagamy dzieciom z Ukrainy". Wiele zebranych słodyczy, przyborów szkolnych, książek, chemii gospodarczej i ubrań zostało przekazanych do Hufca Rzeszów, skąd zostaną przewiezione do potrzebujących. Wszystkim, którzy okazali ogromne serce bardzo dziękujemy!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie