Moi Kochani, za nami trudny, bo nowy, eksperymentalny tydzień zdalnego nauczania. Dziękuję Wam drodzy Uczniowie, ze nie zrobiliście sobie ferii od szkoły, tylko powtarzaliście, utrwalaliście poznane zagadnienia/ materiał ale również za sugestie, propozycje na dalsze takie nauczanie. Słowa uznania kieruję do Państwa Rodziców, dziękując za pomoc swoim dzieciom i za wyrozumiałość. Jest to nowa sytuacja zarówno dla Uczniów, Rodziców ale i Nauczycieli. Bardzo cieszy mnie fakt, że jesteście bardzo odpowiedzialni- zostajecie w domach zapewniając zarówno sobie jak i innym bezpieczeństwo. Przed nami weekend i zasłużony odpoczynek. Milej soboty i niedzieli Wszystkim życzę!
Wydarzenia
:)
BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW UCZNIÓW
W związku z potrzebą testu platformy
on line do nauki zdalnej, prosimy Rodziców uczniów o pobranie komunikatora Skype, zalogowanie się, sprawdzenie poprawności działania. Jutro tj. czwartek będziemy testować platformę Skype w godzinach 9.00-10.00 oraz 14.00-15.00 . W tym czasie będą dostępni nauczyciele pod następującymi loginami Skype:-Tomasz Polak (matematyka kl. 4 i 5, informatyka, plastyka, muzyka)
-jezykpolski.spprusina
-klasa1.spprusina
-klasa2.spprusina
-klasa3.spprusina
-przyroda.spprusina (przyroda klasa 4, biologia klasa 5,6,7,8)
-historia4,5.spprusina (historia klasa 4 i 5 oraz WOS w klasie 8)
-przedszkole.spprusina
-fizyka.spprusina
-geografia.spprusina
-chemia.spprusina
-informatyka.spprusina (matematyka klasa 6,7,8 , technika i informatyka klasa6)
-edb.spprusina
-jezykangielski1,2,3,4,5.spprusina
-jezykangielski6,7,8.spprusina
-Małgorzta Januszewska (język niemiecki, historia, wdż)
Po przetestowaniu platformy będziemy przystępować do ułożenia planu lekcji w naszej wirtualnej szkole i przejdziemy do zdalnego nauczania.
Wirtualna biblioteka lektur szkolnych
Uczymy się w domu- klasa VIII
Egzamin ósmoklasisty:
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
REKRUTACJA
W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo informuję, że zapisu dzieci do oddziału przedszkolnego/klasy I można dokonać telefonicznie: 17 8556019/ 504853369 lub drogą e-mailową: 36053s@gazeta.pl
BARDZO WAŻNE INFORMACJE!!!
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej informujemy, że:
- zajęcia w naszej szkole będą zawieszone na 2 tygodnie;
- 12 i 13 marca br. to dni, w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
- od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do szkoly.Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Środowiskowa Akademia z okazji Dnia Kobiet w Centrum Kultury
8 marca sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Kamieniu zapelniła się gośćmi, którzy przybyli na Środowiskową Akademię z okazji Dnia Kobiet. Jako pierwsi wystąpili nasi uczniowie wykazując sie talentem aktorskim, recytatorskim, tanecznym i wokalnym. Gromkie brawa i słowa gratulacji są dowodem na to, że występ naszej młodzieży bardzo się podobał. Gratulujemy!
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor Szkoly Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie podaje do wiadomości, że na podstawie zarządzenia nr 3.2020 Wójta Gminy Kamień z dnia 13 stycznia 2020r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i klas I szkół podstawowych, że karty zapisu dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I należy dokonać w terminie 06.03.2020r.- 31.03.2020r. w naszej szkole, w sali nr 20, w godz. 7.30-13.30. Kartę zapisu można pobrać w zakładce dla Rodziców.
Mamy Laureata!
Wiadomość z ostatniej chwili i do tego bardzo dobra,
mamy laureata konkursu z historii!!!!!! Mikołaj Goclon ogromne gratulacje!
Dzień Kobiet
4 marca 2020 roku chłopcy przygotowali dla swoich Pań i Koleżanek niespodzianki z okazji Dnia Kobiet. W przygotowanej akademii znalazły się:
-piosenki o kobietach,
-męskie rozmowy o kobietach,
-tańce,
-scenki humorystyczne,
-spotkania z wróżką Esmeraldą,
-życzenia i upominki.
Koronawirus-rekomendacje MEN
Drodzy Rodzice,
zgodnie z wydanymi przez MEN rekomendacjami dotyczącymi koronawirusa, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie bardzo prosi:
• O zapoznanie się z instrukcją mycia rąk (instruktaż wywieszony w szkole, na stronie szkoły www.spprusina.edupage.org oraz na grupie szkoły na facebook’u ),
• by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do oddziału przedszkolnego lub szkoły;
Dyrektor informuje również:
-że jeśli uczeń lub rodzic nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
-że, Rodzicowi dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);•
W przypadku dodatkowych wątpliwości można zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia– tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
Dlaczego trzeba myć ręce?
Dlaczego trzeba myć ręce?
Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów. To bomba bakteryjna, którą rozbroić może tylko mycie rąk. Wystarczy kilkadziesiąt sekund myć ręce, by oczyścić je z 90 proc. bakterii. Żeby uzyskać najlepszy efekt potrzebne jest niecała minuta.
Jak myć ręce? Podstawowe zasady:
- myj ręce ok. 30 sekund
- rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
- nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
- dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
- pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków
- na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem
Myjąc ręce w miejscu publicznym staraj się nie dotykać umytymi rękoma klamek, drzwi oraz innych elementów wyposażenia, mogą znajdować się na nich liczne bakterie. Wychodząc możesz posłużyć się papierowym ręcznikiem, który ograniczy kontakt z drobnoustrojami.
Co musimy wiedzieć o koronawirusie?
XXXIX Rocznica Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich
23 lutego 2020 roku w Rzeszowie miały miejsce uroczyste obchody XXXIX Rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich zorganizowane przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" pod honorowym patronatem Andrzeja Dudy - Prezydenta RP oraz Ks. Bp. Edwarda Białoglowskiego-Krajowego Duszpasterza Rolinków i Pszczelarzy. Uroczystości ropoczęła msza św. w Katedrze Rzeszowskiej. Po niej złożone zostały wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą abpa Ignacego Tokarczuka oraz pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Następnym punktem programu była konferencja poświęcona wydarzeniom oraz wystawa udostępniona prze IPN Oddział w Rzeszowie "Represje wobec wsi i ruchu ludowego w latach 1944-1956". W uroczystości wzięli udział nasi harcerze. Dziękujemy Wam za tę służbę.
Dzień Myśli Braterskiej
W piątek, 21 lutego, harcerze i przyjaciele spotkali się na wieczornym świeczkowisku z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Na spotkaniu były: śpiew, gawęda, gry i zabawy oraz projekcja filmu.
Dzień Łasucha
Tradycyjnie już, w Tłusty Czwartek, w naszej szkole organizowany jest Dzień Łasucha. Każdy może kupić pyszne pączki i tym samym pomóc ciężko chorym dzieciom.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
Każdego roku obchodzony jest tzw. Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole miał on miejsce w środę 12 lutego. Podczas apelu uczniowie otrzymali wskazówki jak poprzez swoją obecność w wirtualnym świecie nie narazić siebie i innych użytkowników sieci na niebezpieczeństwo. Obchody tego dnia zostały wzbogacone również o wręczenie nagród w konkursie „Bezpieczny Internet – działajmy razem!”. Niech ten jeden dzień sprawi by od tej pory każdy dzień roku był dniem bezpiecznego internetu!
Zabawa karnawałowa
4 lutego społeczność naszej szkoły bawia się na zabawie karnawałowej. Już tradycyjnie rozpoczęliśmy od tańców integracyjnych oraz zabaw tanecznych. Pózniej chwila przerwy na pyszny poczęstunek przygotowany przez klasowe rady rodziców. Za ten posiłek bardzo dziękujemy. A potem już tylko tańce, tańce i tańce...
Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Światowego Dnia Chorego
W niedzielę, 2 lutego 2020 roku, po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Kamieniu oraz pięknej, okolicznościowej homilii nawiązującej do uroczystości Objawienia Pańskiego oraz Światowego Dnia Chorego, wygłoszonej przez ks. Proboszcza Mariana Gwizdaka ludzie starsi, chorzy, niepełnosprawni oraz Babcie i Dziadkowie naszych uczniów, spotkali się w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie na Środowiskowym Spotkaniu z okazji Światowego Dnia Chorego, połączonego w tym roku, ze względu na termin ferii zimowych, ze Świętem Babci i Dziadka.
Na wstępnie Dyrektor Szkoły wraz z ks. Proboszczem Marianem Gwizdakiem powitali zebranych na uroczystości oraz wyrazili wdzięczność za tak liczne przybycie (w spotkaniu uczestniczyło ok. 100 osób oraz ok. 50 rodziców i 80 występujących dzieci/uczniów). Wśród gości, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie znaleźli się: ks. Prałat Tadeusz Wójcicki, Pan Ryszard Bugiel-Wójt Gminy Kamień, Pan Jerzy Bednarz- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego, Pan Mirosław Piędel- Przewodniczący Rady Gminy Kamień, ks. katecheta Łukasz Leśniak oraz siostry zakonne: s. Justyna, s. Danuta i s. Natanaela. Piękne, wzruszające słowa skierował do nas pan Wójt nawiązując do tematyki obu uroczystości-Dnia Babci i Dziadka oraz Światowego Dnia Chorego.
Spotkanie w szkole podzielone było na dwie części. W pierwszej, uczestnicy mieli okazję obejrzeć przepiękne i wzruszające Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III. Następnie przybyły do nas licznie postacie z bajek w osobach uczniów klasy IV i V aby w wyjątkowym programie bajkowym poprzez inscenizację, śpiew i recytację podziękować Babciom i Dziadziom za miłość, troskę, a przede wszystkim obecność i złożyć życzenia.
Ostatnim elementem tej wzruszającej uroczystości była pantomima „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię” w wykonaniu uczniów klasy VI. Na koniec tej części w obecności zespołu instrumentalnego odśpiewaliśmy wspólnie gromkie „Sto lat”, a każdy uczestnik otrzymał „kwiatowy koszyczek” oraz obrazek Matki Boskiej z Lourdes z modlitwą za chorych. Uczniowie wręczyli również foldery zachęcajace do praktykowania działań proekologicznych i bycia ze środowiskiem za pan brat.
Druga część spotkania to „coś dla ciała” a więc wspólny obiad, ciasto i pyszne kapuśniaczki z barszczem czerwonym. Nie sposób nie wspomnieć wspólnego kolędowania z harcerzami, długich rozmów, wspomnień i modlitwy i tej, niejednokrotnie ukradkiem ocieranej łezki w oku ze wzruszenia. A na koniec licznych westchnień uczestników: „jak Pan Bóg pozwoli to do zobaczenia za rok”.
Zatem - do zobaczenia na kolejnym spotkaniu: najpierw z okazji Dnia Babci i Dziadka a następnie z okazji Światowego Dnia Chorego w 2021 roku, na które już teraz, do Szkoły Podstawowej w Kamieniu Prusinie serdecznie zapraszamy.
Serdecznie dziękuję za przybycie wszystkim Gościom, Babciom i Dziadkom, Osobom Chorym, Samotnym, Niepełnosprawnym. Licznie przybyłym Rodzicom składam podziękowanie za zaangażowanie, profesjonalną obsługę kelnerską, ciasto, barszczyk i kapuśniaczki. Paniom Kucharkom: p. Janinie Partyce i Bogusławie Deryło dziękuję za pyszny obiad. Pani Teresie Żak za ofiarowane płody rolne do kuchni.
Ks. Proboszczowi, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za zaangażowanie i przygotowanie tego Spotkania. Dumna jestem z pięknych występów naszych dzieci i uczniów. Gratuluję Wam bardzo! Zaszczytem jest pracować z Wami!Małgorzata Januszewska
Zimowisko
Pierwsze trzy dni ferii zimowych 35 uczniów spędziło na zorganizowanych w naszej szkole zajęciach feryjnych, czyli tz. zimowisku. To były bardzo ciekawie, radośnie i kreatywnie spędzone dni. A do tego przeżyte w wielkiej życzliwości i na wspólnym działaniu.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
