16 października odbyła się próba ewakuacji z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej. Po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły, kierując się do wyznaczonych miejsc zbiórki. Cała akcja przebiegła bardzo spokojnie i zgodnie z procedurami.
Po zakończeniu ewakuacji wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie strażacy podsumowali przebieg ćwiczeń oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Była to cenna lekcja odpowiedzialności i współpracy, która pokazała, że w sytuacji zagrożenia potrafimy działać szybko i zorganizowanie.
