• O szkole

•             Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu  Prusinie jest szkołą osmioklasową z oddziałem przedszkolnym. Obecnie liczy 95 uczniów i 12 dzieci w oddziale przedszkolnym.  Kadra pedagogiczna to 18 wykwalifikowanych nauczycieli zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.
                      Proces dydaktyczno – wychowawczy i opiekuńczy jest realizowany w oparciu o zaplecze w postaci: sali gimnastycznej, biblioteki, pracowni komputerowej, stołówki, sal lekcyjnych, placu zabaw oraz dobrej bazy dydaktycznej.  Budynek szkolny otoczony jest pięknie zagospodarowanym obejściem, w którym rośnie wiele gatunków roślin.
                      Koncepcją pracy naszej szkoły są następujące hasła:
          „Nasza szkoła to przyjazne miejsce, gdzie uczy się uczyć i być człowiekiem.”
          „Nasz absolwent może powiedzieć podstawy wiedzy i umiejętności oraz dobre wychowanie zawdzięczam tej szkole.”

Realizując koncepcję pracy staramy się,  by szkoła była dla uczniów drugim domem, a atmosfera życzliwości, wzajemnego zaufania, zrozumienia dla potrzeb innych tworzyły przyjazny klimat.
                     Planowanie pracy dydaktyczno-  wychowawczej odbywa się z udziałem rodziców, nie rzadko zasięgamy także opinii uczniów. Efektem takiej współpracy są różnorodne przedsięwzięcia, udział w akcjach, programach, oferta kulturalna dla szkoły i środowiska. Nasza szkoła to wiele sukcesów dużych i tych malutkich indywidualnych naszych dzieci.

Wypracowaliśmy tradycje szkolne i  środowiskowe takie jak:
          - Pasowanie na ucznia klasy I
          - Dzień Babci i Dziadka