Warta przy Grobie Nieznanego Żołnierza
1 listopada, juz tradycyjnie, nasi harcerze trzymali wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Kamieniu. Przed warta oddali poleglym hołd zapalając znicze i składając kwiaty.
Nabożeństwo Różańcowe
Wieczorne sobotnie chwile (26 października) nasi harcerze spędzili w kościele parafialnym w Kamieniu. Prowadzili nabożeństwo różańcowe, a wcześniej swoim śpiewem uświetnili mszę świętą. Podczas miesiąca października kilka razy nasza społeczność szkolna prowadziła modlitwę rózańcową: klasa VIII, klasa III, dzieci z klasy VI-VII, uczniowie klas IV-V oraz nauczyciele.
Dbamy o Miejsca Pamięci Narodowej i opuszczone groby
Koniec października to czas, który harcerze wykorzystują na porządkowanie Miejsc Pamięci Narodowej oraz opuszczonych, zaniedbanych grobów. Tak samo było i w bieżącym roku. Wielkie zaangażowanie młodzieży przyczyniło się do tego, że na naszym cmentarzu parafilanym, kazdy grób i każda mogiła była postrzątana na Uroczystość Wszystkich Świętych.
''Historia Polski Nutami Pisana''
26 października 2019 roku przedstawiciele harcerzy: Kamila Urbanik, Oliwia Naja, Dominika Żak, Bartek Urbanik pięknie zaprezentowali nasza placówkę na Międzygminnym Przeglądzie Piośni Patriotycznej i Żołnierskiej "Historia Polski Nutami Pisana" w Sokołowie Młp. Wykonali utwór „Uwierz Polsko”. Gratulujemy pięknego występu!
Światełko Pamięci dla Łyczakowa
W dniach 21-25 października 2019 roku w naszej szkole trwała, wzorem lat ubiegłych, akcja „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Jest to zbiórka zniczy, które przed 1 listopada trafią do Polaków zza wschodniej granicy i zapłoną na polskich grobach na największych lwowskich nekropoliach, ale też cmentarzach w małych miejscowościach obwodu lwowskiego. Akcję, wymyśloną przez dziennikarzy Polskiego Radia Lwów i Polski Konsulat we Lwowie, co roku koordynuje Telewizja Rzeszów.1 listopada miejscowi Polacy rozpalą je na grobach Łyczakowa, Cmentarza Janowskiego, ale też w małych miejscowościach jak Niżankowice, Pnikut Mosciska czy Strzelczyska. Dzięki zaangazowaniu w akcję szkolną nauczyceli i uczniów na ok. 60 grobach zapłonie światełko. Szkolnymi koordynatorami byli harcerze.
"Wstańcie, chodźmy"
Miesiac październik obfityje w rocznice związane z osobą Karola Wojtyly. Chcąc uczcić Ojca Świętego Jana Pawła II włączyliśmy się w obchody Dnia Papieskiego, któremu w tym roku przyświecało hasło "Wstańcie, chodźmy". Z tej okazji w naszej szkole gościł sam Ojciec Święty, który będąc w TV Kamień Prusina przybliżył nam swoje życie, działalność, zainteresowania, służbę drugiemu czlowiekowi, pontyfikat. Odpowiedział równiez na pytania dzieci. Całość uzupełniły zdjęcia z życia naszego kochanego Papieża oraz pięknie wykonane przez członków scholi utwory.
Szkoła Pamięta
W miesiącu październiku przystąpiliśmy do akcji "Szkoła pamięta" . W jej ramach:
1. Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
2. Zbieraliśmy znicze w ramach akcji "Światełko pamięci dla Łyczakowa"
3. Przygotowaliśmy gazetkę ukazującą lokalnych zasłużonych bohaterów.
4. Posprzątaliśmy Miejsca Pamięci Narodowej.
Modlitwa Różańcowa w Radio Via
Wzorem ubiegłego roku, 23 października, przedstawiciele uczniów: Kamila Urbanik, Oliwia Naja i Bartłomiej Urbanik, pod kierunkiem Księdza Proboszcza i p. dyrektor przewodniczyli modlitwie rózańcowej na antenie Katolickiego Radia Via modląc sie w intencji Misji Świętych.
Międzynarodowy Dzień Mediacji
17 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. Również i w tym roku włączyliśmy się w te obchody. Przedstawiciele uczniów wzięli udział w konferencji "mediacja ma moc na Podkarpaciu", która odbyła się w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Wśród gości i prelegentów znaleźli się m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty-p. Małgorzata Rauch, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie- SSO Tadeusz Strzyż, Prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie- SSA Adam Klimczak. Po przemówieniach nastąpiło wręczenie nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Mediacja ma moc" oraz I Ogólnopolskiego Konkursu na symulację mediacji "Mediacja ma moc". Zasłużone nagrody za zajęcie II miejsca w konkursie na symulację mediacji rówieśniczej zajęli: Maja Świerat, Rafał Kowalski, Klaudia Sądej i Dominika Żak. W dalszej części odbywały się symulacje mediacji i panele dyskusyjne, a laureaci konkursu zwiedzali
Dzień Edukacji Narodowej
„Kochani Nauczyciele, dziś chcemy podziękować Wam!” – to fragment piosenki wykonanej podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października o godzinie 10:00 w naszej szkole. Program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy czwartej i piątej, z pewną dozą humoru przybliżył życie szkolne oraz rolę osoby nauczyciela w życiu młodego człowieka. Po zaśpiewaniu uroczystego „Sto lat”, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego uhonorował medalem każdego zatrudnionego w naszej szkole nauczyciela oraz pracownika niepedagogicznego. Warto dodać, że zanim jednak przedstawiony został ten montaż słowno – muzyczny, wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień. Ostatnim punktem spotkania był grill integracyjny połączony z różnorodnymi zabawami.
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Kolejna edycja akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” już za nami. Wzięło w niej udział w sumie 30 uczniów klas IV – VIII. Uczestnicy tego niezwykłego spotkania mieli za zadnie w ciągu trzech minut pomyślnie rozwiązać krótkie zadanie sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100. Nagrodą za pomyślnie zdany egzamin z rachunków pamięciowych, oprócz oczywiście satysfakcji był imienny certyfikat – „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.
BohaterON
Wzorem ubiegłego roku, na przełomie września i października przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii do akcji " BohaterON – włącz historię!". Jest to akcja o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Uczniowie przygotowali piękne kartki z życzeniami dla naszych wspaniałych Powstańców oraz zapoznali się z przebiegiem, przyczyną i skutkiem powstania warszawskiego. Działania przyczyniły się do wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej oraz krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwość społecznej.
Europejski Dzień Języków
W poniedziałek, 30 września 2019 roku w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków. Uczniowie od najmłodszych do najstarszych klas brali udział w konkursach, grach, quizach, zabawach z języka niemieckiego i angielskiego. Mamy nadzieję, że wielkie zaangażowanie uczniów w działania przyczyni się do wzrostu motywacji uczniów do nauki.
"Polska pod Krzyżem"
14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża, włączając się w ogólnopolską akcja modlitewną „Polska pod Krzyżem” została zorganizowana przez ks. katechetę Łukasza Leśnika Droga Krzyżowa na Mazurach. Podczas nabożeństwa służbę pełnili nasi harcerze. Pochodniami oświetlali Krzyż i miejsce Drogi Krzyżowej. Dziękuję za tę slużbę!
Narodowe Czytanie 2019
Po raz 5 nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2019, która odbywała się pod hasłem Nowele Polskie. Para Prezydencka dokonała wyboru 8 utworów z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Były to: „Dobra pani” – Elizy Orzeszkowej, „Dym” – Marii Konopnickiej, „Katarynka” – Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków”– Bruno Schulza, „Orka” – Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefana Żeromskiego, „Sachem” – Henryka Sienkiewicza, „Sawa”– Henryka Rzewuskiego.
,,My do szkoły dziś idziemy, uczyć pilnie się będziemy”
2 września w naszej szkole odbyła się akademia inaugurująca nowy rok szkolny 2019/ 2020. W części artystycznej uczniowie klasy VI, Wiktoria i Kinga Błądek oraz Maciej Grabiec wrócili wspomnieniami do minionych wakacji, natomiast harcerki, w pięknym montażu słownym wspomniały 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kolejnym ważnym wydarzeniem było Pasowanie na ucznia. Zanim nastąpił ten ważny dla ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym oklaskiwanym przez rodziców, starszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie ,,pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową i sztandar szkoły bycie dobrym uczniem, kolegą i małym obywatelem naszej Ojczyzny. Pani Dyrektor szkoły Małgorzata Januszewska dokonała ceremonii pasowania. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej otrzymali z rąk wychowawczyni pani Marii Rur
"Przerwany Marsz"
2 września społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji "Przerwany Marsz". Na zaproszenie p. dyrektor do naszej szkoły przybyli niezwykli goście-Polskie Dzieci Wojny: Pani Janina Bajek, Państwo Rozalia i Józef Orszakowie oraz Pani Stanisława Koper. Lokalni przedstawiciele Polskich Dzieci Wojny zostali uroczyście wprowadzeni do szkoły przez uczniów-swoich prawnuków oraz harcerzy. Po uroczystym przywitaniu przez dyrekcję szkoły w słowach : „Drogie Polskie Dzieci Wojny! My społeczność szkoły im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie witamy Was w naszych progach, pragnąc wraz z Wami symbolicznie dokończyć okrutnie przerwany wybuchem II wojny światowej ówczesny marsz do szkoły. Witamy Was z otwartymi ramionami i gorącym sercem, deklarując, że o Waszej Historii Polskich Dzieci Wojny nie zapomnimy! Zapraszamy" wspólnie przy poczcie sztandarowym odśpiewany został Hymn Narodowy jak symbo
Wycieczka do Janowa Lubelskiego
11 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka autokarowa do Janowa Lubelskiego. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w programie Przygodowo-sportowym, a uczniowie klas IV-VIII w programie Poznawczym. Zabawy sportowe w plenerze, jazda samochodami terenowymi była niemałą atrakcją dla wszystkich.
Obchody Dnia Patrona Szkoły
10 czerwca 2019 roku obchodziliśmy święto Patrona Szkoły – św. Jadwigi Królowej. Z tej okazji cała społeczność szkolna udała się w uroczystym pochodzie ze Sztandarem Szkoły na czele na uroczystą Mszę św. do Kościoła Parafialnego w Kamieniu. Schola pod opieką pani dyrektor przygotowała oprawę mszy św. Po powrocie do szkoły odbyły się:
Dzień Mamy i Taty
W dniu 23 maja 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. O godz. 12:00 cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu. Przybyli na tę uroczystość wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel, ksiądz proboszcz Marian Gwizdak i Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Piędel. Wszystkich zebranych gości i rodziców serdecznie przywitała pani dyrektor Małgorzata Januszewska. Uczniowie klasy V i I przygotowali program słowno- muzyczny, w którym mogli wyrazić uczucia, jakimi darzą swoje mamusie i swoich Tatusiów. Przeprosić za swoje wybryki i przewinienia, a przede wszystkim przekazać swoje najgorętsze życzenia z okazji ich święta. Przygotowali dla rodziców koncert życzeń. Całość uroczystości przeplatana była piosenkami, także w języku angielskim, tańcami i grą na trąbce. Po wspaniałych występach wszyscy uczniowie wręczyli Rodzicom laurki z okazji ich święta. Po oficjalnej części odbył
Logowanie
"Laudato si"
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 734060