• Witamy na naszej stronie
        • III edycja Balu Niepodległości

18 listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły bawili się na III Balu Niepodległości. Oprócz muzyki i tańca na uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia! Zachęcamy do obejrzenia albumu fotograficznego!

• Śpiewaj, duszo ma!

„Śpiewaj duszo ma…” to hasło corocznej edycji muzycznych konkursów odbywających się w Górnie, które mają na celu propagowanie piosenki religijnej, postaw i wartości chrześcijańskich. 18 listopada br. trzydziestu uczestników pięknie wykonanymi piosenkami wychwalało Pana Boga. Wśród tych uczestników, z naszej szkoły wzięło udział troje uczniów, którzy zdobyli następujące wyniki: I grupa wiekowa – klasy I-III Karolina Błądek – piosenka „Dzieckiem Bożym jestem ja” - III miejsce, II grupa wiekowa – klasy 4-6 Julia Gwóźdź – piosenka „Czarna Madonno” - III miejsce, III grupa wiekowa – klasy 7-8 Dominika Żak piosenka „Szachownica” - III miejsce. Naszym artystom gratulujemy!

• Patriotyczny czwartek

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna" w tym dniu wybrzmiewają silniej i nabierają wyrazistszego znaczenia! Ponadto, biel i czerwień flag, wstęg oraz kotylionów podczas uroczystości patriotycznych prezentuje się wyjątkowo pięknie i nadaje wyjątkowego akcentu kolorystycznego! Ażeby się o tym przekonać, wystarczy wejść w zakładkę "Uczniowie i rodzice" i obejrzeć album fotograficzny z dzisiejszej uroczystości.

• "Szkoła do hymnu"

10 listopada w naszej szkole miała miejsce kolejna edycja akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, o symbolicznej godzinie 11:11, w obecności pocztu sztandarowego wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", czyli naszego hymnu narodowego.

• "Śniadanie daje moc"

8 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII przygotowali kolorowe, zdrowe i bardzo smaczne kanapki.
            Celem programu „Śniadanie daje moc” jest zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie każdego człowieka.

• Konkurs "My picture dictionary"

Konkurs języka angielskiego „My picture dictionary” odbył się po raz pierwszy w naszej szkole. Był on zaadresowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło aż 30 prac.

Celem konkursu było poszerzenie ogólnego zakresu słownictwa z języka angielskiego, a także pobudzenie uczniów do kreatywności i twórczości. Zadaniem uczestników było przedstawienie wybranego słowa w ciekawy i interesujący sposób. Kreatywność i pomysłowość uczestników była zaskakująca, a komisja miała nie łatwy wybór.

• Harcerskie ideały

Czuwaj! 4 listopada zostały ogłoszone wyniki plebiscytu organizowanego przez Harcerskie Ideały. W tym roku naszej drużynie udało się zdobyć I miejsce oraz tytuł "Drużyny Roku" w tej kategorii! Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie głosy! Zapraszamy na nasze konto na Instagramie 14dh_kkb_kamien, gdzie można śledzić nasze poczynania oraz zachęcamy do dołączenia do naszej drużyny! Zbiórki odbywają się w soboty, najczęściej w budynku Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie. Zapraszamy do XIV DH im. K. K. Baczyńskiego w Kamieniu!

• Każdy może świętym być

Każdy może świętym być! Zasady są proste...wystarczy przebrać się w strój błogosławionego lub świętego kościoła katolickiego i przyjść w dniu 2 listopada do szkoły, a można poczuć się jak w niebie! Kto rozpozna w postacie jakich świętych wcielili się nasi uczniowie? Zapraszamy do odwiedzenia naszego albumu fotograficznego!

• Harcerze znowu w akcji

"Światełko na każdym kamieńskim grobie" to nazwa akcji, a także cel, jaki corocznie stawiają sobie harcerze. Można ich było zobaczyć na cmentarzu parafialnym w dniu Wszystkich Świętych. A oprócz tego to także warta, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów na GNZ. Kilka zdjęć z tej akcji do obejrzenia w albumie fotograficznym.

• Nię lękajcie się!

W pontyfikat papieża Jana Pawła II, oprócz jego dewizy "Totus Tuus" wpisane zostały słowa "Nie lękajcie się". Pod takim właśnie hasłem odbyło się przedstawienie zaprezentowane w parafialnej świątyni Matki Bożej Królowej Świata. W zakładce "Uczniowie i rodzice" znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia.

• Wieczór filmowy klasy IV

W piątek 22 października 2021 roku klasa IV wzięła udział w wieczorze filmowym. Podczas wspólnego spotkania, uczniowie obejrzeli film familijny o bardzo mądrym piesku o imieniu „Benji”. Mieli również możliwość spędzenia czasu w szkole, w trochę odmienny sposób niż siedzenie w ławkach. Stąd też były poduszki, poduszeczki, kocyki i przytulanki, tak aby każdemu było wygodnie. Nie zabrakło też przekąsek – były chipsy, orzeszki, paluszki, popcorn, krakersy, żelki, cukierki itp. Wieczór uważamy za bardzo udany – wszyscy wrócili do domu zadowoleni i uśmiechnięci oraz pełni nadziei na kolejne takie spotkanie. Patrycja Kochmańska

Środa 15.05.2024