• Historia szkoły

• Pierwsza Szkoła w Kamieniu Prusinie została utworzona w 1900 roku. Była to szkoła jednoklasowa, z jednym nauczycielem, w której zajęcia odbywały się w wynajętym domu gospodarza.
                      W okresie międzywojennym w szkole uczyły się dzieci do III klasy włącznie. Zajęcia prowadził jeden nauczyciel. Po II wojnie światowej szkoła wznowiła swoją działalność; w 1949r. uczyło się w niej 30 uczniów. Do 1972 r. szkoła działała jako pięcioklasowa.
                      W 1972 r. oddano do użytku nowy budynek szkolny z kompleksem boisk, stołówką, pracownia zajęć praktyczno – technicznych, biblioteką i pięknie zagospodarowanym obejściem.  Szkoła została  przekształcona na ośmioklasową. W 1984 r. uczyło się w niej 184 uczniów. Od 1999 r. tj. od reformy programowej szkoła jest sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym.
                      15 października 2008 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia świętej Jadwigi Królowej, poświęcenia sztandaru oraz oddania do użytku nowej sali gimnastycznej z zapleczem. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz kościelnych, wojewódzkich, oświatowych, powiatowych i gminnych.